Nadal czekamy na nowelizację ustawy Prawo własności przemysłowej

Drodzy Czytelnicy,

z dużym zainteresowaniem śledzę losy projektowanej nowelizacji ustawy Prawo własności przemysłowej w zakresie znaków towarowych. Do 14 stycznia 2019 r., Polska jako jedno z państw członkowskich Unii Europejskiej, miała wdrożyć do przepisów krajowych rozwiązania wynikające z dyrektywy unijnej nr 2015/2436 z dnia 16 grudnia 2015 r. mającej na celu zbliżenie ustawodawstw państw członkowskich odnoszących się do znaków towarowych. Pisałam o tym wcześniej na blogu.

Dzisiaj jest 15 stycznia 2019 r. i na jakim etapie znajduje się projektowana nowelizacja?

Sam proces legislacyjny przed skierowaniem do Sejmu można śledzić tutaj. Natomiast informacje o tym co dzieje się obecnie z tym projektem dostępne sa na stronie internetowej Sejmu (druk 3107). Jak widać nastąpiło dopiero I czytanie projektu. Należy jeszcze zwrócić uwagę, że ustawa, zgodnie z założeniem twórców projektu, miała zacząć obowiązywać od 14 stycznia 2019 r., co z oczywistego względu nie jest aktualnie możliwe. Mam nadzieję, że wkrótce nowe przepisy wejdą w życie.

 

 

Reklamy

2 myśli w temacie “Nadal czekamy na nowelizację ustawy Prawo własności przemysłowej

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.