Reprezentacja przed EUIPO w sprawach znaków towarowych UE

Drogi Czytelniku, jak już niejednokrotnie wspominałam w swoich wpisach na blogu to właśnie prawo własności intelektualnej jest jedną z tych dziedzin prawa, którą najbardziej lubię zajmować się zawodowo i naukowo. Bardzo cieszę się, że przed radcami prawnymi zostały nie tak dawno temu otwarte nowe drogi działania i reprezentacji klientów.

Jedną z tych możliwości jest – od 30 listopada 2015 r. – występowanie w roli pełnomocnika w sprawach związanych ze zgłaszaniem znaków towarowych w Urzędzie Patentowym RP w celu uzyskania wyłącznej ochrony. Pisałam o tym tutaj 🙂

Znaki towarowe, jak wiadomo, mogą podlegać wyłącznej ochronie także w Unii Europejskiej jako tzw. unijne znaki towarowe (czy znaki towarowe Unii Europejskiej). Również tutaj radcowie prawni obok rzeczników patentowych mogą obecnie zgłaszać znaki towarowe, co związane jest z przyznaniem nowych uprawnień dla radców prawnych w zakresie ochrony znaków towarowych.

Nie pisałam o tym wcześniej, ponieważ wiele działo się w życiu zawodowym i prywatnym. W celu dalszego pogłębiania wiedzy uczestniczyłam w kilku szkoleniach w ramach doskonalenia zawodowego radców prawnych. Zrobiłam coś jeszcze bardziej obecnie dla mnie ważnego – podjęłam czynności zmierzające do wpisu mnie na listę zawodowych pełnomocników ds. znaków towarowych przed Urzędem Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej (EUIPO, dawny Urząd Harmonizacji Rynku Wewnętrznego ds. Znaków Towarowych i Wzorów w Alicante). Uprawniona jestem do posługiwania się tytułem „European Trade Mark Attorney”.

Uzyskanie takiego wpisu oznacza, że mogę występować jako zawodowy pełnomocnik przed tym Urzędem w sprawach ochrony znaków towarowych, zarówno w postępowaniach dotyczących zgłoszeń, jak i sprzeciwowym, czy związanym z unieważnieniem prawa do znaku.

Moje dane potwierdzające wpis na ww. listę dostępne są w wyszukiwarce eSearch plus dostępne na stronie internetowej EUIPO 🙂

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.