Znaki certyfikujące od 1 października 2017 r.

Od 1 października 2017 r. obowiązywać będą kolejne zmiany w przepisach unijnych dotyczących ochrony znaków towarowych. Wśród tych zmian wprowadzony zostanie tzw. unijny znak certyfikujący.

Taki znak to unijny znak towarowy określony jako taki w momencie zgłoszenia i który pozwala odróżnić towary lub usługi, które zostały certyfikowane przez właściciela znaku pod względem materiału, sposobu produkcji towarów lub świadczenia usług, jakości, dokładności lub innych właściwości, z wyjątkiem pochodzenia geograficznego, od towarów i usług, które nie są w ten sposób certyfikowane. Każda osoba fizyczna lub prawna – w tym instytucje, organy oraz podmioty prawa publicznego – będzie mogła zgłosić unijny znak certyfikujący, pod warunkiem że taka osoba nie prowadzi działalności gospodarczej obejmującej dostarczanie towarów lub usług tego samego rodzaju co towary i usługi certyfikowane. Co więcej, zgłaszający unijny znak certyfikujący będzie musiał przedłożyć regulamin używania znaku certyfikującego w terminie dwóch miesięcy od daty zgłoszenia. Regulamin używania – według założeń rozporządzenia nr 207/2009 – wskazywać powinien osoby uprawnione do używania znaku, właściwości, które mają być certyfikowane znakiem, sposób badania tych właściwości przez organ certyfikujący oraz sposób nadzorowania przez ten organ używania znaku, a także warunki używania znaku, w tym sankcje.

Powrócę jeszcze do tej tematyki w stosownym czasie 🙂

Reklamy

Jedna myśl w temacie “Znaki certyfikujące od 1 października 2017 r.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.