Dzień Ojca a kontakty ojca z dzieckiem

Witam wszystkich Czytelników w tym szczególnym dniu! Przede wszystkim ojcom życzę wszystkiego najlepszego z okazji ich Święta.

Nie zawsze rodzina żyje razem, jak wiadomo różnie w życiu bywa 🙂 Jeżeli rodzice żyją w rozłączeniu to najczęściej istnieje potrzeba uregulowania kontaktów z dzieckiem na drodze sądowej, jeżeli rodzice nie potrafią dostatecznie porozumieć się w tym zakresie dobrowolnie. Przypominam, że sądowe orzeczenie w sprawie uregulowania kontaktów, jak wynika z orzecznictwa, daje minimalne gwarancje ustalenia kontaktów z dzieckiem w sposób określony w tym orzeczeniu. Czy jednak możliwe są odstępstwa od tego co ustalił sąd? Tak! Jeżeli oboje rodziców zgodzi się na dodatkowe spotkania, czy na dodatkowe telefony, dodatkowe e-maile itp. (w zależności od treści orzeczenia), to nie ma przeszkód aby kontakty były częstsze niż określone w orzeczeniu. Można więcej, ale nie można mniej niż określone w orzeczeniu, co powinno być oczywiste.

Droga Mamo i drogi Tato, nawet jeśli w tym szczególnym dniu – Dniu Ojca – nie zostały ustalone sądownie kontakty osobiste, czy telefoniczne ojca z dzieckiem, to można uczynić odstępstwo od orzeczenia sądowego i pozwolić na spotkanie z dzieckiem lub wykonanie telefonu. Dlaczego warto? Dlatego, że takie spotkania, czy telefony właśnie w tym szczególnym dniu budują jeszcze bardziej więź rodzicielską i są korzystne dla dobra dziecka. Warto wzajemne uprzedzenia „schować do kieszeni”. Ponadto, po prostu jest to miłe i dla dziecka i dla ojca 🙂 Poza tym, jeśli w tym dniu większość dzieci składa życzenia swoim tatusiom, to czy warto pozbawiać tego prawa dzieci, które nie mieszkają z ojcem w wyniku życia w rozłączeniu i takiego uregulowania sytuacji rodzinnej przez sąd? Drodzy rodzice, warto sobie szczerze na to pytanie odpowiedzieć.

Reklamy

4 myśli w temacie “Dzień Ojca a kontakty ojca z dzieckiem

  1. Aplikujący pisze:

    To jest dla mnie niezrozumiałe jak można utrudniać spotkania z drugim rodzicem, tym bardziej jeśli i rodzic i dziecko tego chcą. Czasem mam wrażenie, że w czasie rozwodu pary tracą jakiekolwiek ludzkie uczucia…

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.