Urząd Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej (EUIPO)

Dzisiaj – 23 marca 2016 r. – wchodzi w życie część zmienionych przepisów rozporządzenia nr 207/2009 dotyczącego ochrony znaków towarowych w Unii Europejskiej. Zmienia się dotychczasowa nazwa Urzędu Harmonizacji Rynku Wewnętrznego (Znaki Towarowe i Wzory) na Urząd Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej (EUIPO). Także dawny wspólnotowy znak towarowy nazywa się teraz znakiem towarowym Unii Europejskiej.

Jakie to znaczenie dla osób ubiegających się ochronę swoich znaków towarowych w Unii Europejskiej? Takie, że stosowne zgłoszenie będzie dokonywane w urzędzie o nowej nazwie, a po przyznaniu ochrony na zgłaszane oznaczenie odróżniające będzie ono miało status znaku towarowego Unii Europejskiej z wszystkimi jego konsekwencjami, czyli przede wszystkim będzie chronione na terytorium wszystkich Państw Członkowskich Unii Europejskiej. To nie koniec zmian 🙂 obniżeniu ulegają też opłaty za przedłużenie ochrony.

Podmioty, które dotychczas miały zapewnioną ochronę swoich znaków jako wspólnotowe znaki towarowe nie muszą martwić się – wszystkie dotychczasowe znaki towarowe zostaną przekształcone automatycznie w znaki towarowe Unii Europejskiej.

Polecam też uwadze komunikat prasowy w tej sprawie:

Komunikat prasowy

Reklamy

Jedna myśl w temacie “Urząd Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej (EUIPO)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.