Nieistniejąca uchwała wspólnoty mieszkaniowej – co zrobić?

Zbliżają się powoli coroczne zebrania wspólnot mieszkaniowych. O takich zebraniach pisałam we wcześniejszym poście – https://blogmlampart.wordpress.com/2014/11/03/zebrania-coroczne-wlascicieli-lokali/

Jak wiadomo na takich corocznych zebraniach, ale także tych zwoływanych w konkretnej sprawie, podejmowane są uchwały wspólnot mieszkaniowych. Co możemy zrobić jeśli uchwała nam się nie podoba? Podjętą uchwałę można zaskarżyć do sądu w trybie przewidzianym w art. 25 ustawy o własności lokali.

A co dzieje się jeśli na zebraniu wspólnoty mieszkaniowej głosowano nad uchwałą przy braku wymaganej większości głosów właścicieli lokali i uznano ją za podjętą? Jest to przykład uchwały nieistniejącej (zobacz też orzeczenie Sądu Najwyższego z dnia 23 lutego 2006 r., I CK 336/05, http://www.sn.pl).  W takim wypadku również należy udać się do sądu, jeśli nie chcemy, aby zarząd wykonywał taką uchwałę. Konieczne jest ustalenie przez sąd, iż jest to uchwała nieistniejąca. Należy więc reagować na wszelkie nieprawidłowości związane z uchwałami wspólnot mieszkaniowych dla dobra wspólnoty mieszkaniowej, jej prawidłowego działania i finansów.

Reklamy

2 myśli w temacie “Nieistniejąca uchwała wspólnoty mieszkaniowej – co zrobić?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.